سیر بهائیتسیر راهنمای مقایسه ای ایمان

دانلود متن کامل کتاب: راه راست: چرا از بهائیت برگشتم

دانلود متن کامل کتاب راه راست : چرا از بهائیت برگشتم

مشخصات کتاب:
سرشناسه : امیر مستوفیان، علی، ۱۳۳۷ – ، مترجم
عنوان و نام پدیدآور : راه راست : چرا از بهائیت برگشتم : خاطرات مسیح الله رحمانی [یار مهربان عبدالبهاء] رئیس سابق محفل بهائیان بشرویه/ به اهتمام و مقدمه علی امیر مستوفیان.

کتاب چرا از بهائیت برگشتم خاطرات رییس سابق محفل بهائیان بشرویه مسیح الله رحمانی است. که حالا او در راهیست راست به سوی پروردگار.حکایت هدایتش را اینگونه بیان می کند.هفت ساله بودم که پدر و مادرم برای رفتن به مکتبم اتفاق رای حاصل نموده ،مرا در زندان موقت و یا همان مکتبخانه بازداشت نمودند.
تمام هفته انتظار جمعه را می کشیدم تا با فراغت خاطر نفسی تازه کنم. غروب روز پنجشنبه خانه ی ما پر از جمعیت بود. پدرم از روی کتاب برای مردم مطالبی می گفت.می گفت کلاس اخلاق است اما باور کنید چیزی نمی فهمیدم. پدرم به مردم می گفت فرق ما با مسلمان ها این است که ما می گوییم امام زمان ظهور کرده و رجعت حسینی شده است.می دانستم که فرق های زیاد دیگری هم داریم اما جرات گفتنش را نداشتم. هر جا که کمیت پاسخگویی اش لنگ می شد به کتک متوسل می شد. بعد از مدتی رفت و آمد مبلغین به ده ما زیاد شده بود.
مدت ها در ده توقف کرده و یک مشت حرف مفت تحویل ما می دادند و می رفتند.از جمله دستوراتی که بر ما صادر کردند ترک عزاداری محرم بود.به تدریج جوان شدم.روز ها به صحرا رفته کشاورزی و دامداری می کردم. مادرم شب ها بیدار می ماند سالی یک رنگ مخصوص کرک انتخاب می کرد و یک برک بسیار جالب برای عباس عبد البهاء می بافت.
هدفش این بود که چون عبد البهاء بهشت و جهنم را تقسیم می کند مادرم را به جهنم راه ندهد.پدرم را از دست دادم.بهائیان از من خواستند علم بهائیت را برداشته جلودار گردم و به اجبار نه تنها در محل خودمان بلکه در تمام آن منطقه پرچمدار بهائیت شدم.
یک مبلغ خوب از کار درآمدم و شیطان هم به مددم برخاسته بود. با داشتن شخصیت مالی و اجتماعی شخصیت به اصطلاح علمی هم برایم حاصل شد.امر و نهی میکردم.صیغه ی عقد جاری می کردم.کنفرانس می دادم و از نظر اخلاقی هم محبوب خاص و عام بودم.از محفل مشهد دستور مهاجرت برای بنده صادر و اصرار بر این که ;شخص شما لازم است برای فریادرسی احباء الهی گناباد و از بشرویه بدان صوب رهسپار شدم. در زد و خورد های مذهبی و اجتماعات و مباحثات دینی ناگهان به این اندیشه فرو رفتم که آخر این چه مذهب یا حزبی است که انسان آزادی فکر و آزادی عقیده در زندگی نداشته باشد.
اصلا ما چه می گوییم ؟ حرف حسابمان چیست ؟ از کتاب های خود بهائیت مطالعه را شروع کردم. بهائیان به طور کلی به دستور محفل از خواندن کتب دیگران ممنوع هستند و محفل راه دریافت حقایق را بر تمام بندگان خدا بسته است. ابتدا تحقیق در مورد رهبری بابیت و بهائیت و شناسایی کامل آن ها را انجام دادم.
تناقضات فراوانی دیدم.مطالعه ی خود را در مورد اصول مرام بابیت و بهائیت دنبال کردم و به این نتیجه رسیدم بهائیت بر خلاف کلیه ی ادیان الهی نه توحید دارد نه معاد و نه نبوت.همین تحقیقات کافی بود از بهائیت بیزار گردم. خیلی شهامت لازم است که انسان پا روی عقیده ی نیاکان خود بگذارد و فریاد بردارد که انسان خدا نمی شود.رهبران بهائیت از مقام نیابت امام زمان گرفته خود را آهسته آهسته به مقام خدایی رسانده و خود را قبله ی جهانیان می دانستند.محفل مشهد برای این که اعلام تبری نامه ی من روی بهائیان تاثیر بد نگذارد همه جا انتشار داد که مسیح الله دیوانه شده .
این کتاب را نوشتم تا بدانند هشیارم.بدانند که با تحقیق پی به بطلان بهائیت برده ام نه از روی هوای نفس. چون که در بهائیت مقام هم داشتم. اکنون تنها زندگی می کنم اما خوشم. خوشم که خدای متعال دستم را گرفت و از گمراهی نجاتم داد.

لینک دانلود متن کامل کتاب راه راست، چرا از بهائیت برگشتم اثر علی امیر مستوفیان. 

 

 

شبکه بین المللی مطالعات ادیان

اینفورس (شبکه بین المللی مطالعات ادیان)،‌ بخشی از یک مجموعه فعالیت های فرهنگی است که توسط یک گروه جهادی مجازی انجام می شود. این گروه  بدون مرز، متشکل از اساتید، طلاب، دانشجویان و کلیه داوطلبان باایمان و دغدغه مندی است که علاقمند به فعالیت علمی جهادی در عرصه جنگ نرم هستند. شما هم می توانید یکی از اعضای این گروه باشید(اینجا کلیک کنید). فعالیت های سایت زیر نظر سید محمد رضا طباطبایی، مدرس ادیان و کارشناس صدا و سیماست. موضوعات سایت نیز در زمینه سیر مطالعاتی با رویکرد تقویت بنیه های اعتقادی و پاسخ به شبهات است.

0 0 رای ها
شما هم امتیاز بدهید..
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظر
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
شکری

سلامدانلود نمیشه

مدیریت سایت

سلام خدا بر شما. با تشکر از اطلاع رسانی شما. لینک دانلود اصلاح و به روز رسانی شد.

حمید

باسلام متاسفانه نتوانستم کتاب را دانلود کنم.

مدیریت سایت

سلام خدا بر شما. لینک دانلود اصلاح و به روز رسانی شد.

دکمه بازگشت به بالا
4
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x