سیر مطالعاتی سطح یک (پایه)

آشنایی با سیر مطالعاتی سطح پایه

 

سیر مطالعاتی سطح یک (پایه):

 • سیر مطالعاتی سطح یک یا پایه، درحد آشنایی تخصصی پایه و مطلوب با موضوع انتخابی، حداقل ۱۶ کتاب به طور متوسط ۱۵۰ صفحه ای می باشد که حدودا چهار ماه به طول می انجامد. ملاک ما در سیر مطالعاتی ها روزانه ۲۰ صفحه(تقریبا معادل یک ساعت مطالعه معمولی یا ۲ ساعت مطالعه فعال) و به طور متوسط هفته ای ۱۵۰ صفحه است. این مقدار در طول چهار ماه معادل حدودا ۱۶ کتاب یا ۲۵۰۰ صفحه خواهد بود.
 • کسی که چنین سیر مطالعاتی ای همراه با اصول استاندارد مطالعه(یادداشت برداری و ..) داشته باشد، در رشته تخصصی انتخابی خود، اطلاعات پایه و اساسی موضوع را دریافت کرده است.
 • چنین فردی زمینه رشد فوق العاده ای در موضوع انتخابی خود خواهد داشت.
 • این سطح سیر مطالعاتی حتی افرادی که اطلاعات خیلی کمی از مباحث اعتقادی خود را دارند، به فردی آگاه با اطلاعات تخصصی تبدیل می کند.
 •  سیر مطالعاتی پایه برای تمام کسانی که به آشنایی اصولی و عمیق به اعتقادات دینی خود علاقه دارند، ضروری است.
 • سیر مطالعاتی پایه برای چه اصناف و گروه هایی سبب پیشرفت شغلی آنان می شود؟ برای :
  • دانشجویان رشته ادیان و عرفان
  • دانشجویان رشته علوم قرآن و حدیث 
  • طلاب سطح یک، دو و سه
  • معلمان دینی و پرورشی
  • اساتید سطوح کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد

 

با سیر مطالعاتی سطح پایه چه چیزی به دست می آورید:

 1. با موضوع انتخابی به طور دقیق آشنا می شوید.
 2. می توانید به پاسخ سوالات و شبهات مهم خود برسید.
 3. هر وقت سوالی در موضوع مربوطه برای شما پیش آمد می دانید به چه منابعی مراجعه کنید.
 4. از حیث محتوایی می توانید مقالاتی در سطح خوب بنویسید.
 5. می توانید به سوالات مهم در رشته مربوطه پاسخ دهید.
 6. با اتمام سیر مطالعاتی پایه، کل هزینه شرکت در دوره که در هنگام ثبت نام پرداخت کرده اید، به شما عودت داده می شود.

 

توضیح ویژه برای شرکت کنندگان در دوره های آموزشی آموزشگاه مجازی اندیشه:

فرایند شرکت در سیر مطالعاتی پایه:

۱٫برای سیر مطالعاتی پایه به صفحه منابع مراجعه کرده و یک سیر مطالعاتی به دلخواه خود انتخاب کنید. مبنای شما در انتخاب سیر مطالعاتی، موضوعی باشد که احساس می کنید در آن موضوع نیاز به مطالعه بیشتری دارید.

حداکثر دو موضوع بیشتر انتخاب نکنید تا فرصت کافی برای مطالعه داشته باشید.

۲٫ بعد از انتخاب موضوع سیر مطالعاتی(مانند قرآن و عهدین، مسیحیت، مهدویت، شبهه شناسی و …)، منابعی که در آن موضوع در سایت در اختیار شما قرار داده شده است را دانلود کرده و بخوانید. در زیر شاخه موضوعی که انتخاب کرده اید، تعدادی منابع(کتاب و مقاله) وجود دارد. این که شما از کدام منبع مطالعه خود را شروع کنید مهم نیست. همه منابع انتخاب شده مورد تایید ما هستند.

برای  انتخاب مقاله و کتاب در موضوع انتخابی خودتان، ببینید نگارش و عنوان کدام مقاله یا کتاب برای شما جذاب تر است. همان را انتخاب کنید. اگر مطالعه متنی که انتخاب کرده اید برای شما سنگین بود، منبع دیگری را که ساده تر است انتخاب کنید. از آن جایی که شما با موضوع آشنا نیستید، ممکن است مطالعه برخی از منابع در ابتدا برای شما دشوار باشد. اما بعد از آشنایی با موضوع، مطالعه این متن ها ساده تر خواهد شد. بنا بر این مطالعه متن های سخت تر را برای مراحل بعدی قرار دهید. 

۳٫ بعد از این که منبع انتخابی را به طور کامل مطالعه کردید و تمام شد، شما باید دو کار دیگر انجام دهید تا ما متوجه شویم آن منبع را خوانده اید:

الف- نظرات و نقدهای خود را نسبت به محتوای مقاله یا کتابی که مطالعه کرده اید را به صورت یک نظر جداگانه ذیل همان منبع ارسال کنید. این نظرات شما بسیار حائز اهمیت است و به انتخاب این آثار توسط افراد بعدی کمک بسیار خوبی می کند.

ب- وقتی که به پایان سیر مطالعاتی رسیدید، فهرست مقالاتی که برای مطالعه انتخاب کرده اید(مقالات همراه با لینک به صفحه آن ها + تعداد صفحات خوانده شده باشند) را برای ما ارسال کنید تا کامنت ها و نظراتتان جهت بررسی اتمام سیر مطالعاتی ملاحظه شود و هزینه ای که برای شرکت در دوره پرداخت کرده اید به شما بازگردانده شود.

۴٫ ما برای سیر مطالعاتی های دوره مقدماتی یک دوره چهارماهه وقت گذاشته ایم. کلاس ها نیز به همین اندازه طول خواهند کشید تا شما فرصت داشته باشید هم زمان با شرکت در کلاس ها سیر مطالعاتی خود را ادامه دهید.

توصیه بسیار اکید ما این است که از همان اولین جلسه شروع کلاس سیر مطالعاتی خود را نیز شروع کنید و هرگز آن را به تعویق نیندازید. البته اگر به دلیل مشغله های خود، نخواهید در سیر مطالعاتی شرکت کنید از نظر ما اشکالی ندارد.

✅ توجه: شرکت در سیر مطالعاتی ها نه تنها برای شما هزینه ندارد بلکه باعث تخفیف ۱۰۰% هزینه دوره برای شما می شود. لذا کسانی که سیر مطالعاتی پایه را تا پایان آن به اتمام برسانند، در این صورت کل مبلغ پرداختی به آنان عودت داده می شود.

 

۵٫ برای شرکت در هر دوره مجازی آموزشگاه مجازی اندیشه، باید یک دوره سیر مطالعاتی را نیز بگذارنید.

امکان یک سیر مطالعاتی برای چند دوره وجود ندارد. اما بالعکس آن اشکالی ندارد. یعنی یک فرد می تواند در یک دوره شرکت کند و چند سیر مطالعاتی مختلف را انتخاب کرده و به پایان برساند که در این صورت تنها وجه همان دوره ای که در آن شرکت کرده است به او بازگردانده می شود.

شرکت در سیر مطالعاتی ها برای عموم ولو در دوره های مجازی ما شرکت هم نکنند، مجاز است.

۶٫ میزان به پایان رساندن سیر مطالعاتی پایه، عناوین سیر مطالعاتی نیست. بلکه مقدار مطالعه است. بنا بر این اگر یک سیر مطالعاتی از منابع کمتری برخوردار بود، ادامه مطالعه از مقالات و کتاب های موضوع دیگری انتخاب شود تا به حجم تعریف شده در سیر مطالعاتی پایه (۱۶ کتاب یا ۲۵۰۰ صفحه در چهار ماه) برسد.

 

 

 صفحه اختصاصی سیر مطالعاتی سطح دو (مربی)

صفحه اختصاصی سیر مطالعاتی سطح عالی(استاد)

صفحه شروع سیر مطالعاتی

صفحه منابع سیر مطالعاتی

دوره های آموزشی آموزشگاه اندیشه

صفحه پرسش و پاسخ درباره سیر مطالعاتی ها

آموزشگاه مجازی اندیشه، یکی از زیر مجموعه های اینفورس، دوره های آموزشی متعددی را به صورت مجازی و در تلگرام برگزار می کند. شما با شرکت در این دوره ها می توانید به توانایی های بسیار خوبی دست پیدا کنید. برای مشاهده جزئیات بیشتر روی عنوان دوره دلخواهتان کلیک کنید:

دوره شبهه شناسی | دوره مهارت ورزی تلگرام و اینستاگرام | دوره راهنمای مقایسه ای ایمان  |  حدیث خوانی کاربردی |  دوره اسلام و مسیحیت مقایسه ای دوره آموزش کاربردی تعبیر خواب  | دوره چرا حجاب | دوره تحول ۹۶

 


مقالات زیر را هم بخوانید

Top