درباره اینفورس

درباره شبکه بین المللی مطالعات ادیان (اینفورس)

درباره سایت شبکه بین المللی مطالعات ادیان(اینفورس):

شبکه بین المللی مطالعات ادیان(اینفورس)،‌ بخشی از یک مجموعه فعالیت های فرهنگی است که به صورت جهادی انجام می شود. این گروه متشکل از تعدادی از اساتید برجسته حوزه و دانشگاه است که با مدیریت حجت الاسلام و المسلمین سید محمد رضا طباطبایی در موضوعات مربوط به ادیان و پاسخ به شبهات فعالیت می کند.

سایت شبکه بین المللی مطالعات ادیان حاوی هزاران صفحه اطلاعات ارزشمند از مقاله های علمی – پژوهشی از معتبرترین نشریات کشوری در حوزه ادیان و نیز تعدادی از منابع و کتاب های مفید در آَشنایی با ادیان با دسترسی به متن کامل این مقالات و کتاب ها و دانلود رایگان آن هاست.

هدف سایت:

هدف این سایت ارائه یک سیر مطالعاتی پیشرفته و مناسب به کسانی است که علاقمندند در موضوعات اعتقادی و کلامی مرتبط با ادیان، مذاهب، فرقه ها و عرفان های نوظهور مطالعات سالم و صحیحی داشته باشند.

ویژگی های متفاوت و خاص اینفورس:

سیر مطالعاتی های موجود چندین ضعف عمده دارند که اینفورس تلاش کرده است همه این ضعف ها را برطرف کند:

 1. جامعیت لازم را ندارند: شما در اینفورس سیر مطالعاتی های جامعی را مشاهده می کنید که بسیاری از آن ها برای اولین بار عرضه می شود. علاوه بر این همیشه شما در دوره های آموزشی اینفورس برای مطالعه این گونه منابع راهنمایی می شوید.
 2. محدودیت منابع دارند: ما هزاران صفحه محتوای عالی را در اختیار شما قرار می دهیم.
 3. نیازمند صرف هزینه اند و معمولا برای انجام بیشتر سیر مطالعاتی ها، شما باید برای خرید منابع، هزینه زیادی صرف کنید: اینفورس در حد مقدور منابع خود را کاملا رایگان به شما هدیه می کند و حتی یک ریال برای تهیه این منابع لازم نیست هزینه کنید. تنها در مواردی که کتاب ها و منابع توصیه ای اینفورس در فضای مجازی وجود ندارد، می توانید کتاب های مربوطه را خریداری کنید که در این گونه موارد نیز، تلاش می کنیم منابع جایگزین معرفی کنیم. 
 4. دسترسی های محدود دارند: اغلب منابع سیر مطالعاتی ها یا چاپ آن ها گذشته و در بازار یافت نمی شوند یا برای همگان در دسترس نیستند: اینفورس تنها منابعی را عرضه می کند که قابل دسترس باشند. در اینفورس منابع بسیار ناب و خاصی که در اینترنت قابل دسترسی نیستند، به گونه ای معرفی می شوند که برای مخاطب قابل تهیه باشند.
 5. تهیه آن ها مستلزم صرف زمان زیاد است: اینفورس مقالات خود را به گونه ای در اختیار شما قرار می دهد که سریع و آسان حتی از طریق تلفن های همراه نیز برای شما در دسترس باشد.
 6. کامل نیستند: اینفورس منابع خود را در سطحی گسترده به شما تقدیم می کند تا به اندازه سه سال مطالعه، به مقدار روزانه ۲۰ صفحه، منابع در اختیار داشته باشید.
 7. ضعف علمی، اشکالات محتوایی و اندیشه های خاص قابل نقد: اینفورس برای شما منابعی را انتخاب می کند که از ارزیابی های علمی دقیق گذشته باشد. به همین دلیل یکی از منابع اصلی اینفورس مقالات علمی – پژوهشی البته با رویکرد صحیح اعتقادی است.

صفحه منابع سیر مطالعاتی | صفحه شروع سایت | سیر مطالعاتی سطح پایه

اعضای شبکه بین المللی مطالعات ادیان(اینفورس):

شبکه بین المللی ادیان و اعضای آن متشکل از دو گروه از اعضای فرهیخته است:

گروه اول: گروه نخست اعضای شبکه بین المللی مطالعات ادیان شامل اساتید نخبه ای است که در موضوعات مختلف ادیانی اعم از یهودیت، مسیحیت، زرتشت و باستان گرایی، ادیان شرق، تصوف و عرفان، عرفان های نوظهور، بهائیت و … تخصص دارند. این گروه از اساتید در همکاری مشاوره ای در تامین محتوایی و انتخاب و تدوین سیر مطالعاتی های اینفورس همکاری دارند.

گروه دوم: گروه دوم از اعضای اینفورس، کسانی هستند که در دوره های آموزشی ما شرکت می کنند. یکی از پیشنهادات اکید ما برای کسانی که در دوره های آموزشی آموزشگاه مجازی اندیشه  شرکت می کنند، این است که سیر مطالعاتی پایه که مدت چهارماه به طول می انجام را در سایت اینفورس به اتمام برسانند. بنا بر این گروه دوم مخاطبان سایت کسانی هستند که در دوره های آموزشی آنلاین ما شرکت کرده و مطالب اینفورس،‌ کامل کننده محتوای این دوره ها خواهد بود.

گروه سوم: گروه سوم از اعضای شبکه بین المللی مطالعات ادیان شخصیت های دغدغه مند و نخبگان و عزیزانی هستند که مایلند در زمینه های دینی، کمک به رفع شبهات، و توسعه شبکه بین المللی مطالعات ادیان همکاری کنند. کلیه اعضای شبکه بین المللی مطالعات ادیان بدون هیچ چشمداشتی زحمات خود را با نیت خالصانه و برای رضایت خداوند متعال به مخاطبان شبکه عرضه می کنند.

هر یک از داوطلبان همکاری با شبکه مطالعات ادیان که بیش از یکصد ساعت وقت گرانبهای خود را صرف همکاری با شبکه کنند، نامشان در فهرست اعضای شبکه بین المللی مطالعات ادیان، infors درج خواهد شد.

در حال حاضر این اعضای فعال عبارتند از:

 1. مهندس شایان جباری
 2. مهندس علی اقبالی
 3. مهندس اکبری
 4. سرکار خانم توکلیان
 5. سر کار خانم طالبی
 6. سرکار خانم سیف اللهی
 7. سرکار خانم غفاری

 

شما هم می توانید همکار ما شوید:

شما هم اگر مایل به پیوستن به این گروه و همکاری با شبکه بین المللی مطالعات ادیان هستند، می توانید از روش های ارتباطی زیر، از نحوه این همکاری مطلع شوید.

ایمیل: islamicdialogs@gmail.com

آی دی در تلگرام و ایتا: @adyan10

 

نام سایت:

شاید برای شما هم این سوال ایجاد شده باشد که اینفورس به چه معنی است.

اینفورس در حقیقت اختصاری سرواژه های ترجمه شبکه بین المللی مطالعات ادیان به زبان انگلیسی است که ابتدای حروف آن معادل اینفورس می باشد.

International Network for Religious Studies (INFORS)

 

 

 

شبکه بین المللی مطالعات ادیان

طراح لوگو: حسن حلاوی

 

ارتباط با ما:

در صورتی که سوال یا پیشنهادی دارید می توانید از بخش نظرات یا از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید:

نام شما (الزامی)

ایمیل شما (الزامی)

موضوع

پیام شما

برچسب ها
نمایش بیشتر

مدیریت سایت

اینفورس (شبکه بین المللی مطالعات ادیان)،‌ بخشی از یک مجموعه فعالیت های فرهنگی است که توسط گروه جهاد مجازی نصر انجام می شود. این گروه متشکل از تعدادی از اساتید برجسته حوزه و دانشگاه است که با مدیریت حجت الاسلام و المسلمین سید محمد رضا طباطبایی در موضوعات مربوط به ادیان و پاسخ به شبهات فعالیت می کند.

آیا این مقاله برای سیر مطالعاتی شما مفید بود؟ نظر خود را بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن