سیر شبهه شناسیسیر راهنمای مقایسه ای ایمان

دانلود کتاب: ترجمه الاحتجاج (۱۰۶۸ ص)

دانلود متن کامل کتاب الاحتجاج (حاوی مجموعه احادیث پاسخ به شبهات و مناظرات ائمه علیهم السلام)

نویسنده: احمد بن علی طبرسی از دانشمندان قرن ۶ق
نام کامل کتاب : الاحتجاج علی اهل اللجاج .  
مترجم : بهراد جعفری
مشخصات نشر : تهران دار الکتب الاسلامیه ۱۳۸۱٫

الإحْتِجاجُ عَلی أهْلِ اللّجاج مشهور به الاحتجاج کتابی کلامی و به زبان عربی نوشته ابومنصور، احمد بن علی بن ابی طالب طبرسی از علمای قرن ۶ قمری است. این کتاب در بیان احتجاحات (بحث و استدلال) پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) و برخی از پیروان آنها با مخالفان خود از فرقه های مختلف است.
مؤلف در این کتاب ضمن ایراد عقاید حقه از لسان معصومان علیه‌السّلام، شیوه بحث با مخالفین چه از اهل لجاج و چه دیگران را یادآور می‌شود.
متن کتاب، جهت جلوگیری از اطناب، عاری از سند حدیث و سلسله روات و به طور کلی نقل سند می‌باشد، به جز احادیث منقول از تفسیر امام حسن عسکری علیه‌السّلام.
کتاب با آیات و روایاتی که به بحث و استدلال با مخالفین ترغیب می کنند شروع و اجر و ثواب حمایت کنندگان از دین خدا را بیان می کند. سپس احتجاجات پیامبر و ائمه ـ علیهم السّلام ـ را به ترتیب ذکر کرده و در بین آنها گاهی استدلال ها و بحث های اصحاب و اهل بیت پیامبر ـ علیهم السلام ـ را نیز آورده است و در پایان، توقیعات امام عصر ـ علیه السّلام ـ را در پاسخ به سؤالات و مشکلات شیعیان ذکر کرده است.
در ترجمه حاضر از کتاب «الاحتجاج» که توسط آقای بهراد جعفری، مطالب با بیانی ساده و روان به فارسی ترجمه شده و در موارد لزوم برخی فقرات در میان پرانتز یا در زیرنویس شرح و توضیح داده شده و اعراب کلمات و ضبط لغات نیز صورت گرفته است.

فرمت pdf برای استفاده در سیستم های مختلف با نمایش ساختار اصلی کتاب

pdf: دانلود کتاب به فرمت pdf برای استفاده در سیستم های مختلف با کیفیت بالا
حجم فایل: ۶٫۷۵MB

.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن