۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ..."/>

رؤیا از منظر ملاصدرا و روانکاوی فروید (۱۲ ص)

از منظر و روانکاوی

 

جلال پیکانی
دوفصلنامه علمی – پژوهشی حکمت صدرایی، سال چهارم، شماره دوم، بهار و تابستان ۱۳۹۵، ص ۱۹ ـ ۳۰

 

فرمت pdf برای استفاده در سیستم های مختلف  با نمایش ساختار اصلی کتاب

دانلود مقاله به فرمت pdf

 

چکیده

زیگموند را محصول امیال سرکوب‌شده انسان می‌داند که تا ضمیر پس رانده شده‌اند، ولی در مجال ظهور پیدا می‌کنند. در جهان اسلام، فلاسفه اسلامی، از جمله ، نیز کم‌وبیش به پرداخته و درباره آن بحث کرده‌اند. هر چند نگاه به با نگاه تفاوت بسیار دارد، برخی تشابهات میان دیدگاه این دو متفکر قابل ردیابی است. در این مقاله نشان داده شده است که و از این حیث که معتقدند امری است واجد اهمیت فراوان و معرفت‌بخش، که با ضعف حواس قوت می‌گیرد و با درجه عقلانیت شخص نسبت مستقیم دارد، اتفاق نظر دارند، اما در تبیین نسبت میان و مرگ، و روح، و و نهایتاً وجود احلام دو نگرش متضاد اتخاذ می‌کنند.

کلیدواژگان
؛ ؛ ؛ ؛

آموزشگاه مجازی اندیشه، یکی از زیر مجموعه های اینفورس، دوره های آموزشی متعددی را به صورت مجازی و در تلگرام برگزار می کند. شما با شرکت در این دوره ها می توانید به توانایی های بسیار خوبی دست پیدا کنید. برای مشاهده جزئیات بیشتر روی عنوان دوره دلخواهتان کلیک کنید:

دوره شبهه شناسی | دوره مهارت ورزی تلگرام و اینستاگرام | دوره راهنمای مقایسه ای ایمان  |  حدیث خوانی کاربردی |  دوره اسلام و مسیحیت مقایسه ای دوره آموزش کاربردی تعبیر خواب  | دوره چرا حجاب | دوره تحول ۹۶

 


 

 

 

مقالات زیر را هم بخوانید

نکات ویژه و دیدگاه های خود درباره این مقاله را از بخش نظرات برای ما ارسال کنید تا به نام خودتان در این قسمت درج گردد.

مشخصات کتاب شناختی مقاله:
رفرنس:

:APA



Chicago:



Harvard:



Vancouver:
ارتباط با شبکه بین المللی مطالعات ادیان:
islamicdialogs@gmail.com

مطالب مرتبط

Top