۱۲ آبان ۱۳۹۵ ..."/>

جهان آخرت و تن پسین در دین زرتشت

چکیده:

اعتقاد به معاد و ، از بن مایه های جهان بینی ایرانیان باستان و زرتشتیان می باشد، زیرا بدون باور به پایانی برای جهان، آفرینش آغازین نیز کامل نمی شود و امری بی هدف است. در این پژوهش، جهان آخرت و در زرتشتی را مورد بررسی قرار داده ایم. و ازمعراج نامه های کتیبه کرتیر و ارداویراف نامه مدد گرفته ایم تا به اهمیت و بی هدف نبودن جهان آفرینش پی ببریم.
هر انسانی بازتاب اعمال خود در این جهان را به صورت پاداش و جزا در جهان دیگر خواهد دید. در روز گناهکاران و پرهیزکاران از یکدیگر جدا شده و هر یک فراخور کنش و کردار خود پاداش و جزا خواهند دید. گناهکاران به دوزخ می روند و پرهیزکاران در بهشت جای می گیرند. البته بنابر اعتقادات زرتشتیان، دوزخ ابدی نیست و گناهکاران نیز پس از آنکه جزای اعمال بد خود را دیدند به بهشت در آیند و در آنجا به ادامه زندگی مینوی خود می پردازند.

کلید واژه: ، ، ، ، ، ،
 نویسندگان:  شهبازی مریم, نداف ویدا*

 http://www.sid.ir/fa/VEWSSID/J_pdf/6007613911203.pdf

آموزشگاه مجازی اندیشه، یکی از زیر مجموعه های اینفورس، دوره های آموزشی متعددی را به صورت مجازی و در تلگرام برگزار می کند. شما با شرکت در این دوره ها می توانید به توانایی های بسیار خوبی دست پیدا کنید. برای مشاهده جزئیات بیشتر روی عنوان دوره دلخواهتان کلیک کنید:

دوره شبهه شناسی | دوره مهارت ورزی تلگرام و اینستاگرام | دوره راهنمای مقایسه ای ایمان  |  حدیث خوانی کاربردی |  دوره اسلام و مسیحیت مقایسه ای دوره آموزش کاربردی تعبیر خواب  | دوره چرا حجاب | دوره تحول ۹۶

دوره کارگاه تربیت اعتقادی ویژه معلمان و والدین با هدف پاسخ به سوالات اعتقادی نوجوانان و دانش آموزان در حال برگزاری است. برای شرکت رایگان در این دوره در تلگرام و ایتا به ای دی @adyan10 درخواست خود را ارسال کنید.

 


مقالات زیر را هم بخوانید

نکات ویژه و دیدگاه های خود درباره این مقاله را از بخش نظرات برای ما ارسال کنید تا به نام خودتان در این قسمت درج گردد.

مشخصات کتاب شناختی مقاله:
رفرنس:

:APAChicago:Harvard:Vancouver:

عرفانيات در ادب فارسي (ادب و عرفان (ادبستان) http://fa.journals.sid.ir/ViewPaper.aspx?ID=185869
ارتباط با شبکه بین المللی مطالعات ادیان:
islamicdialogs@gmail.com

مطالب مرتبط

Top