۲۹ تیر ۱۳۹۵ ..."/>

درباره شبکه بین المللی مطالعات ادیان (اینفورس)

درباره سایت (اینفورس):

(اینفورس)،‌ بخشی از یک مجموعه فعالیت های فرهنگی است که توسط گروه جهاد مجازی نصر انجام می شود. این گروه متشکل از تعدادی از اساتید برجسته حوزه و دانشگاه است که با مدیریت حجت الاسلام و المسلمین سید محمد رضا طباطبایی در موضوعات مربوط به ادیان و پاسخ به شبهات فعالیت می کند.

سایت حاوی هزاران صفحه اطلاعات ارزشمند از مقاله های علمی – پژوهشی از معتبرترین نشریات کشوری در حوزه ادیان و نیز تعدادی از منابع و کتاب های مفید در آَشنایی با ادیان با دسترسی به متن کامل این مقالات و کتاب ها و دانلود رایگان آن هاست.

هدف سایت:

هدف این سایت ارائه یک سیر مطالعاتی پیشرفته و مناسب به کسانی است که علاقمندند در موضوعات مرتبط با ادیان، مذاهب، فرقه ها و عرفان های نوظهور مطالعات سالم و صحیحی داشته باشند.

ویژگی های متفاوت و خاص اینفورس:

سیر مطالعاتی های موجود چندین ضعف عمده دارند که اینفورس تلاش کرده است همه این ضعف ها را برطرف کند:

 1. جامعیت لازم را ندارند: شما در اینفورس سیر مطالعاتی های جامعی را مشاهده می کنید که بسیاری از آن ها برای اولین بار عرضه می شود. علاوه بر این همیشه شما در دوره های آموزشی اینفورس برای مطالعه این گونه منابع راهنمایی می شوید.
 2. محدودیت منابع دارند: ما هزاران صفحه محتوای عالی را در اختیار شما قرار می دهیم.
 3. نیازمند صرف هزینه اند و معمولا برای انجام بیشتر سیر مطالعاتی ها، شما باید برای خرید منابع، هزینه زیادی صرف کنید: اینفورس منابع خود را کاملا رایگان به شما هدیه می کند و حتی یک ریال برای تهیه این منابع لازم نیست هزینه کنید. 
 4. دسترسی های محدود دارند: اغلب منابع سیر مطالعاتی ها یا چاپ آن ها گذشته و در بازار یافت نمی شوند یا برای همگان در دسترس نیستند: اینفورس تنها منابعی را عرضه می کند که قابل دسترس باشند. در اینفورس منابع بسیار ناب و خاصی که در اینترنت قابل دسترسی نیستند، به گونه ای معرفی می شوند که برای مخاطب قابل تهیه باشند.
 5. تهیه آن ها مستلزم صرف زمان زیاد است: اینفورس مقالات خود را به گونه ای در اختیار شما قرار می دهد که سریع و آسان حتی از طریق تلفن های همراه نیز برای شما در دسترس باشد.
 6. کامل نیستند: اینفورس منابع خود را در سطحی گسترده به شما تقدیم می کند تا به اندازه سه سال مطالعه، به مقدار روزانه ۲۰ صفحه، منابع در اختیار داشته باشید.
 7. ضعف علمی، اشکالات محتوایی و اندیشه های خاص قابل نقد: اینفورس برای شما منابعی را انتخاب می کند که از ارزیابی های علمی دقیق گذشته باشد. به همین دلیل یکی از منابع اصلی اینفورس مقالات علمی – پژوهشی البته با رویکرد صحیح اعتقادی است.

صفحه منابع سیر مطالعاتی | صفحه شروع سایت | سیر مطالعاتی سطح پایه

اعضای (اینفورس):

شبکه بین المللی ادیان و اعضای آن متشکل از دو گروه از اعضای فرهیخته است:

گروه اول: گروه نخست اعضای شامل اساتید نخبه ای است که در موضوعات مختلف ادیانی اعم از یهودیت، مسیحیت، زرتشت و باستان گرایی، ادیان شرق، تصوف و عرفان، عرفان های نوظهور، بهائیت و … تخصص دارند. این گروه از اساتید در همکاری محتوایی برای انتخاب و تدوین سیر مطالعاتی های اینفورس همکاری دارند.

گروه دوم: گروه دوم از اعضای اینفورس، کسانی هستند که در دوره های آموزشی ما شرکت می کنند. یکی از شرایطی که برای شرکت در دوره های آموزشی آموزشگاه مجازی اندیشه وجود دارد، این است که اگر اعضای این کلاس ها، سیر مطالعاتی پایه که مدت چهارماه به طول می انجام را در سایت اینفورس به اتمام برسانند، کل مبلغی که هنگام ثبت نام دوره دریافت شده، به آنان برگردانده می شود. بنا بر این گروه دوم مخاطبان سایت کسانی هستند که در دوره های آموزشی آنلاین ما شرکت کرده و مطالب اینفورس،‌ کامل کننده محتوای این دوره ها خواهد بود.

گروه سوم: گروه سوم از اعضای شخصیت های دغدغه مند و نخبگان و عزیزانی هستند که مایلند در زمینه های دینی، کمک به رفع شبهات، و توسعه همکاری کنند. کلیه اعضای بدون هیچ چشمداشتی زحمات خود را با نیت خالصانه و برای رضایت خداوند متعال به مخاطبان شبکه عرضه می کنند.

هر یک از داوطلبان همکاری با شبکه مطالعات ادیان که بیش از یکصد ساعت وقت گرانبهای خود را صرف همکاری با شبکه کنند، نامشان در فهرست اعضای ، درج خواهد شد.

در حال حاضر این اعضای فعال عبارتند از:

 1. مهندس شایان جباری
 2. مهندس علی اقبالی
 3. مهندس اکبری
 4. سرکار خانم توکلیان
 5. سر کار خانم طالبی
 6. سرکار خانم سیف اللهی
 7. سرکار خانم غفاری

 

شما هم می توانید همکار ما شوید:

شما هم اگر مایل به پیوستن به این گروه و همکاری با هستند، می توانید از طریق ایمیل زیر، از نحوه این همکاری مطلع شوند.

islamicdialogs@gmail.com

 

 

نام سایت:

شاید برای شما هم این سوال ایجاد شده باشد که اینفورس به چه معنی است.

اینفورس در حقیقت اختصاری سرواژه های ترجمه به زبان انگلیسی است که ابتدای حروف آن معادل اینفورس می باشد.

 

International Network for Religious Studies ()

 

 

 

شبکه بین المللی مطالعات ادیان

طراح لوگو: حسن حلاوی

 

ارتباط با ما:

در صورتی که سوال یا پیشنهادی دارید می توانید از بخش نظرات یا از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید:

آموزشگاه مجازی اندیشه، یکی از زیر مجموعه های اینفورس، دوره های آموزشی متعددی را به صورت مجازی و در تلگرام برگزار می کند. شما با شرکت در این دوره ها می توانید به توانایی های بسیار خوبی دست پیدا کنید. برای مشاهده جزئیات بیشتر روی عنوان دوره دلخواهتان کلیک کنید:

دوره شبهه شناسی | دوره مهارت ورزی تلگرام و اینستاگرام | دوره راهنمای مقایسه ای ایمان  |  حدیث خوانی کاربردی |  دوره اسلام و مسیحیت مقایسه ای دوره آموزش کاربردی تعبیر خواب  | دوره چرا حجاب | دوره تحول ۹۶

 


نام شما (الزامی)

ایمیل شما (الزامی)

موضوع

پیام شما

مقالات زیر را هم بخوانید

نکات ویژه و دیدگاه های خود درباره این مقاله را از بخش نظرات برای ما ارسال کنید تا به نام خودتان در این قسمت درج گردد.

مشخصات کتاب شناختی مقاله:
رفرنس:

:APAChicago:Harvard:Vancouver:
ارتباط با شبکه بین المللی مطالعات ادیان:
islamicdialogs@gmail.com

Top